poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Mops Design czyli porcelana tworzona z pasją

W lofcie we Wrocławiu swoje studio ma Joaana Chomka -Jaworska twórczyni Mops Design oraz jej mąż architekt - Arkadiusz Jaworski. Parą są więc nie tylko w życiu, ale i w pracy. Miło ich odwiedzić w  tym przestronnym, jasnym wnętrzu bo zawsze czuć tam twórczą atmosferę  :)

Joanna jest absolwentką  wydziału Ceramiki i Szkła na ASP we Wrocławiu. Swoje własne studio otworzyła tuż po ukończeniu studiów w 2008 roku, zyskując wsparcie UE. Pamiętam Joannę i Arkadiusza kiedy startowali z Mops Design - starannie analizowali nie tylko rynek , ale i każdy szczegół swoich projektów, wykonywali dziesiątki prób technologicznych zanim uzyskali formę i jakość która ich satysfakcjonowała. Byli ciekawi każdej opinii dotyczącej najdrobniejszych szczegółów swoich projektów.  Dziś dobrze wiemy, że te wszystkie starania i skupienie na detalu nie poszły na marne :)
Mops Design to marka, która ma już swoje miejsce w świecie rodzimego designu, ale i znaczące zagraniczne sukcesy. Tuż po ukończeniu studiów Joanna wzięła udział w prestiżowych targach Ambiente we Frankfurcie w kategorii "Talents", przedstawiając zestaw "Śniadanie dla singla". W 2009 roku talerze z serii "Cream" były wystawiane na targach Mobitex w Brnie. A w tym miesiącu ich misa "Moon" została pokazana na wystawie Must Have from Poland podczas Cosmit â Salone Internazionale del Mobile, największych na świecie targów designu.

 Studio Mops od samego początku tworzyło w duchu crafdesignu ponieważ wszystkie produkty są wykonywane przez Joannę własnoręcznie i cały proces tworzenia odbywa się bez użycia maszyn. Poniżej kilka zdjęć Joany podczas pracy w swoim studio. Jak widzicie każdy jeden talerzyk wychodzi spod jej dłoni :)
    Fot. Magdalena Lasota


Wszystkie produkty mopsdesign są wykonywane z porcelany i wypalane  w piecu o wysokiej klasie energooszczędności. Dzięki temu wszystkie naczynia spełnią wymogi wyrobu fabrycznego - porcelana osiąga wysoki spiek, jest twarda, nienasiąkliwa a dekoracje trwałe. Możecie więc spokojnie myć je w zmywarce i używać w mikrofalówkach!


Seria Mops to zdecydowanie największy hit z całej kolekcji ! Nowoczesny, zabawny, energetyczny. Zaprojektowany przez Joannę dla męża stał się ich znakiem rozpoznawczym i genialnym dopełnieniem nazwy marki.

    Fot. Tomasz Józefowski


     Fot. Tomasz Józefowski
    Fot. Tomasz Józefowski     Fot. Tomasz Józefowski
     Fot. Tomasz Józefowski
     Fot. Tomasz Józefowski
   Filiżanka z serii Sacandinavian

     Fot. Tomasz Józefowski
 
Misa Moon. Nagrodzona znakiem Must Have Łódź Design 2012!
Ręczne wykonanie z porcelany Lomoges oraz „księżycowy” deseń, nadaje jej szczególnego 
charakteru, dzięki czemu może stać się ozdobą stołu. Inspiracją do powstania misy jest estetyka lat 60-tych. 

   Fot. Tomasz Józefowski                               
                                                                      Talerz Donna


      Fot. Tomasz Józefowski

Talerz Cream. Polecamy do podawania deserów - na tym talerzy wyglądają genialnie :)

 Wszystkie produkty znajdziecie na pod tym linkiem : http://ihatedesign.shoper.pl/pl/producer/Mops-Design/43


 
Jest też niespodzianka ! Mamy dla Was promocje na kolekcję Mops ! Uwaga - promocja jest ważna do wyczerpania zapasów cenach promocyjnych.


Wszystkie zdjęcia pochodzą z archiwum Mops Design i zostały wykorzystane za ich zgodą.
  
1 komentarz: